×
Meniu

Avem onoarea să sfințim noul cimitir al orașului Rezina

Dragi locuitori ai orașului Rezina,

Astăzi, pe 8 noiembrie 2023, în ziua Sfântului Dumitru, vă adresez un mesaj important referitor la cimitirul nostru local. În această zi specială, ne unim ca
comunitate pentru a sărbători și pentru a săvârși un act de semnificație
profundă pentru noi toți.

Cu bucurie, vă anunț că astăzi avem onoarea să sfințim noul cimitir al orașului nostru. Acest nou loc de odihnă a fost creat pentru a face față nevoilor noastre în creștere, deoarece cimitirul vechi nu mai avea suficiente locuri pentru cei
dragi care ne-au părăsit. Suntem recunoscători pentru eforturile comunității
noastre, ale administrației locale și ale tuturor celor implicați în această
lucrare esențială.

Acesta va deveni un loc sacru în care să putem păstra vie amintirea celor care au trecut la cele veșnice și să le onorăm memoria cu respect și iubire.

Să ne rugăm ca noul cimitir să fie un loc de liniște și pace, unde sufletele celor plecați să găsească odihnă veșnică. Cu grijă și compasiune, să contribuim la menținerea acestui loc curat și frumos. Să avem grijă unii de alții și să ne sprijinim în vremurile bune și rele.